Co je BIM a jak funguje?

Projektová činnost

Projektujeme v oboru pozemních staveb od rekonstrukcí po novostavby. Zpracujeme studie a dispoziční návrhy a zajistíme projektovou dokumentaci pro všechny fáze územního a stavebního řízení, prováděcí dokumentaci a dokumentaci skutečného provedení, to vše navíc metodou BIM. Zastoupíme vás při jednáních ve věci technických požadavků správců sítí, dotčených orgánů a všech účastníků řízení.

Pasportizace budov

Zdokumentujeme skutečný stav vašeho objektu formou 3D informačního modelu. Tento model nahradí klasické papírové výkresy a poslouží k přehlednému uložení všech důležitých informací o stavbě i jejím vybavení. BIM pasport vám také otevře dveře k využití řady moderních metod a technologií Stavebnictví 4.0.

Správa budov

Využijte možností svého informačního modelu při správě nemovitosti. Evidujte majetek, termíny revizí a údržby, zakládejte důležité dokumenty, vše přehledně ve třech rozměrech s rozsáhlými možnostmi třídění a vyhledávání. Vaše data budou v počítači na stejném místě jako ve skutečnosti.

Školení a konzultace

Pomůžeme vám zanalyzovat potřeby zákazníků, kteří chtějí využívat informační modely. Ať už budovy stavíte, navrhujete nebo provozujete, poradíme s výběrem vhodného softwaru a naučíme vás s ním pracovat. Nastavujeme též procesy pro využití BIM technologií.

Zaměřování pomocí mračen bodů

Váš objekt zaměříme rychle a efektivně laserovým skenerem, který snímá prostorové souřadnice rychlostí 40 000 bodů za vteřinu a vytváří trojrozměrné mračno bodů. Mračno obsahuje informace o geometrii objektu, především jeho rozměrech. Využití se neomezuje na zaměření objektu, výstup lze přímo vizualizovat a procházet, nebo využít při kontrole průběhu stavby.

3D vizualizace

Nechte si vytvořit digitální dvojče svého objektu. Připravíme vám panoramatické vizualizace, virtuální prohlídky budoucích staveb s využitím virtuální reality, nebo jen jednoduchou vizualizaci obkladu v koupelně. Objekty vám také rádi vytiskneme na 3D tiskárně.

Tvorba knihoven BIM

Vyrábíte stavební prvky a chcete držet krok s konkurencí? Chcete, aby návrháři používali vaše výrobky ve svých BIM  projektech? Vytváříme 3D objekty reálných výrobků pro využití v aplikaci Revit.

Proč BIM?

 • 1

  Srozumitelně uspořádaná data

  Mějte přehledně uspořádané informace o stavbě. Data o geometrii (plány) stavby, fyzikálních vlastnostech hmot i o majetku budou na jednom místě a vždy tam, kde byste je hledali.

 • 2

  Jedny plány na vše

  Odbourejte duplicity. Správně zpracovaný model poslouží jako zdroj pro výkaznictví, plánování údržby i efektivní správu majetku. Neplaťte víckrát za zpracování stejné informace.

 • 3

  Méně chyb za všech okolností

  Jednotná dokumentace zůstane živá a v pořádku. Změna na jednom místě se okamžitě propíše do celé databáze, změní výkazy výměr a ukáže chybně naplánované úpravy. Ušetří tak peníze při správě nemovitosti i rekonstrukcích, zamezí vzniku víceprací a usnadní kontrolu.

 • 4

  Okamžitě dostupné informace

  Mějte svá data vždy na dosah. Najdeme nástroje, které vám zpřístupní potřebné informace rychle a v nejvhodnějším formátu. Výkazy výměr, soupisy majetku, technická dokumentace, data o revizích a spoustu dalších informací si zjistíte sami a okamžitě.

 • 5

  Virtuální prohlídky

  3D vizualizace a virtuální realita jsou žádanými nástroji, které usnadňují prezentaci a podporují představu o objektu. Předveďte se zákazníkům, ukažte své plány podřízeným, nebo prozkoumejte jejich návrhy. Zjistěte, co se vám nelíbí a zjednejte nápravu ještě před realizací.

 • 6

  Dlouhodobá perspektiva

  Stavebnictví 4.0 nastupuje a metody informačního modelování tvoří jádro jeho moderních postupů. Komplexní 3D modely se brzy stanou každodenní realitou s širokými vazbami na státní správu, internet věcí nebo nové robotické technolgie. Buďte připraveni na budoucnost.

Technologie, se kterými pracujeme